Nasz zespół

Magdalena Zawilińska - Pankiewicz
lekarz weterynarii
internista, chirurg

Zwierzęta od zawsze zajmowały w moim sercu szczególne miejsce. Chcąc opisać moje relacje z nimi można z pewnością powiedzieć, że rozumiemy się bez słów. Zapragnęłam zostać lekarzem weterynarii i przez cały okres studiów starałam się uczyć od najlepszych. Studia na warszawskim Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ukończyłam w 2004 r. Moją pasją stała się chirurgia i stomatologia. Prywatnie realizuję się u boku mojej wspaniałej rodzinki. Razem bardzo często spacerujemy po lesie, pielęgnujemy nasz ogród i podróżujemy w poszukiwaniu niezapomnianych chwil i miejsc. Uwielbiamy zwierzęta, zwłaszcza psy, koty i konie, więc spędzamy z nimi bardzo dużo czasu. Mój ukochany mąż – Irek i córeczki – Alinka i Julcia dzielnie wspierają mnie w moim życiu zawodowym…

Anna Szarzyńska - Butkiewicz
lekarz weterynarii
internista, parazytolog, cytolog

Leczenie małych zwierząt to moja życiowa pasja, której poświęcam większość mojego czasu. Poza medycyną interesuje mnie wspinaczka skałkowa oraz orientalne podróże na wschód, dotychczas odwiedziłam m.in. Ukrainę, Gruzję, Turcję, Armenię, Rumunię oraz Bułgarię. Wieczory najczęściej spędzam z książką w ręku, przy kieliszku dobrego, czerwonego wina i dźwiękach muzyki jazzowej.

Anna Fałek - Rutkowska
lekarz weterynarii
internista

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Już w wieku 6 lat wiedziałam, że chcę leczyć małe zwierzęta. W weterynarii najbardziej interesują mnie choroby wewnętrzne psów i kotów, a zwłaszcza endokrynologia. Po pracy aktywnie wypoczywam grając w koszykówkę, piłkę ręczną i pływając na basenie. W wolne wieczory gram na pianinie i czytam książki. Wakacje najchętniej spędzam z mężem i synem nad morzem lub łowiąc ryby w mazurskich jeziorach.

Żaneta Dzięgelewska
lekarz weterynarii
internista

Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, już w trakcie studiów aktywnie zaangażowana byłam w praktykę kliniczną, między innymi odbywając trzy miesięczny staż w Fredrikstad Dyrehospital oraz Råde Veterinærpraksis AS w Norwegii. Obecnie jestem w trakcie Studiów Doktoranckich na Katedrze Nauk Fizjologicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Rezultaty badań prezentuje na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych poszerzając jednocześnie wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej. Prywatnie kultywując rodzinną pasję realizuję się jako hodowca Polskich Koni Zimnokrwistych.

Krystyna Skoniecka
lekarz weterynarii
internista / anestezjolog

Lekarzem weterynarii chciałam zostać odkąd pamiętam - od dziecka uwielbiałam spędzać czas wśród zwierząt, a książki na ich temat pochłaniały mnie na długie godziny. Aktualnie poszukuję dziedziny weterynarii, w kierunku której chciałabym się rozwijać. W pracy ze zwierzętami podoba mi się, że każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a czworonogi to wyjątkowo wdzięczni pacjenci - zajmowanie się nimi sprawia mi dużą przyjemność. W wolnym czasie jeżdżę konno, gotuję i dużo czytam.

Dominika Skalska
lekarz weterynarii
internista

Od najmłodszych lat chciałam zostać lekarzem, a z racji tego, że darzę zwierzęta szczególnym uczuciem, jako ścieżkę kariery zawodowej wybrałam medycynę weterynaryjną. Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Pasjonuję się radiologią, neurologią i chirurgią weterynaryjną. Od lat walczę o prawa zwierząt, organizuję zbiórki dla schronisk i jestem tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. W wolnym czasie słucham muzyki alternatywnej, czytam książki kryminalne i zajmuję się moją rudą kocicą Marianną.

Hubert Siwiec
lekarz weterynarii
internista, chirurg

Jestem absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, kontakt ze zwierzętami posiadam od najwcześniejszych lat. Nie jest mi obojętny los zwierząt pokrzywdzonych, gdyż wiem z doświadczenia, że potrafią być niezmiernie oddane. Swoje umiejętności lekarza weterynarii internisty rozwijam również w kierunku chirurgii miękkiej oraz ortopedii korzystając z wielu szkoleń i warsztatów, ale także jako osoba leworęczna bardzo mocno odnajduję się w tej dziedzinie medycyny, gdzie poza zdobytą wiedzą- przestrzeń, perspektywa, wielowątkowość i wychodzenie poza utarte schematy ma spore znaczenie. Prywatnie większość wolnego czasu poświęcam motoryzacji, w której to dźwięk klucza pneumatycznego oraz „grzechotki”, jak również satysfakcja z wykonanej pracy działają na mnie bardzo kojąco, rysując uśmiech na twarzy.

krajewski (75 kB)

Marcin Krajewski
lekarz weterynarii
specjalista chirurg / ortopeda

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ukończyłem w 2001 r., zaś Podyplomowe Studia Specjalizacyjne z Chirurgii i Ortopedii – na Uniwersytecie Warmińsko -Mazurskim w Olsztynie w roku 2010. W roku 2015 ukończyłem szkolenie z technik operacyjnych TTA i TPLO prowadzone przez prof. Filippo Maria Martiniego z University of Parma. Chirurgia miękka, ortopedia i traumatologia ogromnie mnie pochłaniają. To dziedzina medycyny weterynaryjnej, która wymaga cierpliwości, koncentracji i precyzji i w tym odnajduję się najlepiej. Jestem pasjonatą łowiectwa i wędkarstwa oraz hodowcą wyżłów niemieckich szorstkowłosych. W rozwijaniu moich pasji, zwłaszcza tych zawodowych, wspiera mnie moja ukochana żona Joanna – również lekarz weterynarii. Ponadto jestem dumnym ojcem dwóch wspaniałych synów – Ryszarda i Ignacego.

grudzinski (112 kB)

Paweł Grudziński
lekarz weterynarii
kardiolog

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W trakcie studiów czas wolny dzieliłem między liczne zainteresowania, a pogłębianie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu medycyny weterynaryjnej. Chęć poznania przyczyn, patomechanizmów stanów chorobowych oraz możliwości ich naprawy warunkowały moje medyczne zainteresowanie chorobami wewnętrznymi, czyli tzw. interną. Dopiero jednak praktyka w jednej z największych Klinik Weterynaryjnych w Warszawie oraz ,,zarażenie’’ się w niej Kardiologią Zwierząt ukierunkowała moje zainteresowania zawodowe. Dzięki temu kardiologia, a także powiązane z nią choroby obejmujące klatkę piersiową stały się głównym elementem moich dociekań w zakresie pracy lekarza weterynarii.

Wojciech Sokołowski
lekarz weterynarii
neurolog

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie ukończyłem w 2013 roku. Neurologią zainteresowałem się w niedługim czasie po uzyskaniu dyplomu i podjęciu pracy klinicznej. Wtedy też podjąłem decyzję o kontynuacji nauki na studiach doktoranckich, a moją działalność badawczą skupiłem na odkrywaniu anatomicznych predyspozycji do wodogłowia wrodzonego u psów różnych ras. Jestem członkiem ESVN (European Society of Veterinary Neurology).

Sebastian Borowik
lekarz weterynarii
hematolog / onkolog

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW ukończyłem w 2005 r. W obszarze zainteresowań i mojej codziennej praktyki lekarskiej znajduje się tematyka hematologiczna i onkologiczna, w tym: diagnostyka cytologiczna i biopsyjna ocena rozmazu krwi, a także zaawansowane terapie pacjentów onkologicznych (chemioterapia). Bazując na doświadczeniach weterynarii w krajach zachodnich i medycyny ludzkiej, jako jeden z prekursorów wdrażam w Polsce metodę elektrochemioterapii – alternatywne postępowanie w niektórych chorobach nowotworowych. Dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia się w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach (m.in. ESVONC-Europejskie Stowarzyszenie Onkologii Weterynaryjnej, sympozja i warsztaty onkologiczne organizowane przez Sekcję Onkologii PSLWMZ). Jestem autorem i współautorem kilku publikacji o tematyce klinicznej i onkologicznej. Mimo swojej ulubionej dziedziny jestem gorącym zwolennikiem „holistycznego” podejścia w terapii, ponieważ bez względu na specjalizację leczymy pacjenta, a nie „narząd”.

Kamil Kacprzak
lekarz weterynarii
konsultant z zakresu rozrodu i położnictwa

Jestem absolwentem SGGW w Warszawie z 2013 roku. Obecnie studentem studiów doktoranckich w Pracowni Rozrodu Małych Zwierząt, nauczycielem akademickim oraz autorem publikacji w dziedzinie położnictwa i rozrodu psów i kotów w czasopismach polskich i zagranicznych. Wykładam na kongresach polskich oraz międzynarodowych. W Klinice prowadzę konsultacje z zakresu rozrodu (m.in. diagnostyka i leczenie zaburzeń płodności, wyznaczanie terminu krycia, sztuczna inseminacja, prowadzenie ciąży, waginoskopia). Prywatnie jestem aktorem warszawskiego Teatru HaliBut oraz właścicielem kotek Gałki i Ali.

warzecha (140 kB)

Marta Warzecha
lekarz weterynarii
okulista

Jestem absolwentką warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW z 2003r. Od 2009r. jestem członkiem zarządu European Society of Veterinary Ophthalmology (ESVO) – Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych. Specjalizuję się w okulistyce zarówno małych zwierząt, jak i koni. Wykonuję pełną diagnostykę chorób oczu i narządów dodatkowych oka, jak również chirurgiczne zabiegi okulistyczne.

Wojciech Kowalczyk
lekarz weterynarii
internista, specjalista chirurg

Wydział Medycyny Weterynaryjnej ukończyłem w roku 2004. Zawodowo realizuję się jako chirurg, a ponadto specjalizuję się w endoskopii weterynaryjnej. Mam doświadczenie poparte kilkuset wykonanymi zabiegami, jestem autorem artykułów naukowych z tego zakresu oraz autorem i organizatorem szkoleń dotyczących gastroskopii i rynoskopii weterynaryjnej małych zwierząt. Prywatnie fascynują mnie sport, podróże i fotografia. Natomiast najbardziej na świecie uwielbiam chwile spędzone z moją Rodziną, która daje mi energię i motywację do wszystkiego co robię.
Jacek Filipczak
technik weterynarii

Od dziecka w moim domu obecne były zwierzęta i choć dopiero od kilku lat jestem dyplomowanym technikiem weterynarii, to wiem, że wybór tego zawodu był świetną decyzją. Szczęśliwy jestem widząc zadowolonych właścicieli, a przede wszystkim zdrowych pacjentów, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje. Obecnie jestem w trakcie kształcenia się w kierunku fizjoterapii psów i kotów. Prywatnie jestem posiadaczem owczarka niemieckiego i czterech kotów.

Joanna Białogłowicz
technik weterynarii

Jestem dypolomowanym technikiem weterynarii. Zwierzęta od zawsze stanowiły nieodłączną część mojego życia, stąd decyzja o podjęciu pracy w tym zawodzie wydała mi się oczywista. Stanowi ona dla mnie źródło satysfakcji oraz motywacji do stałego podnoszenia kwalifikacji. Brałam udział w szkoleniach behawiorystycznych, co ułatwia mi codzienny kontakt z moimi podopiecznymi. Wychowałam wiele osieroconych kociąt i szczeniąt. Ponadto ogromnie pasjonuje mnie pielęgnacja zwierząt, więc po wielu profesjonalnych szkoleniach spełniłam swoje marzenie i stałam się wykwalifikowanym groomerem. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką, matką oraz posiadaczką dwóch kotów i dwóch psów.

Klaudia Bińczyk
technik weterynarii

Jestem dyplomowanym technikiem weterynarii. Zwierzęta były obecne w moim życiu odkąd pamiętam, dlatego decyzja o podjęciu pracy w tym zawodzie była dla mnie czymś naturalnym. Kocham pracę ze zwierzętami i nie wyobrażam sobie innej. Zawsze chciałam im pomagać i otaczać je troską. Widok zwierząt powracających do zdrowia sprawia mi wielką radość. Poza pracą lubię czytać książki, szczególnie interesuje się literaturą fantasy, a także spędzać czas na świeżym powietrzu bawiąc się z moim ukochanym psem.

Ewa Zawilińska
asystent lekarza weterynarii
anestezjolog

Jestem z zawodu pielęgniarką. Tajemnice medycyny zawsze mnie interesowały. Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe są bardzo pomocne przy opiece nad zwierzętami, które kocham bez reszty. Podziwiam ich wrażliwość i bezwarunkową miłość. Bardzo lubię podróżować, ale ostatnio z braku czasu ograniczam się do podróży kulinarnych, którymi uszczęśliwiam moją kochaną rodzinę.Natalia Wilk
asystent lekarza weterynarii
studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

Moje zamiłowanie do zwierząt skupia się głównie na psach i kotach. W swoim życiu zajmowałam się również jeździectwem klasycznym i westernowym oraz zwierzętami egzotycznymi. Od zawsze moimi ulubieńcami były jamniki szorstkowłose. Prywatnie posiadam dwie suczki tej rasy, a także kawie domowe i legwana zielonego. Wraz z mężem lubimy podróżować w ciche, niezadeptane przez turystów miejsca, a wolne chwile najchętniej spędzamy przy grach planszowych lub na bluesowych koncertach.

Anna Olbrysz
asystent lekarza weterynarii
studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

Jestem studentką 6 roku na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Wybrałam takie studia, bo od zawsze bardzo interesowała mnie biologia i fizjologia zwierzęcych organizmów. W przyszłości chciałabym rozwijać się dalej w chirurgii i endoskopii. Swój wolny czas spędzam na treningach szermierki i z racji tego, że kocham podróżować często zabieram swojego psa na wycieczki.

Martyna Żelazo
asystent lekarza weterynarii

Od dziecka kocham zwierzęta i odkąd tylko nauczyłam sie czytać, pochłaniałam wiedzę na ich temat. W moim domu zawsze były zwierzęta: koty, rybki, papuga. Aktualnie jestem szczęśliwą właścicielką psa i dwóch kotów. Razem z moim psiakiem startujemy w zawodach dogfrisbee oraz trenujemy agility. Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt.
Agata Milczarek
opiekun hospitalizowanych zwierząt

W Klinice dbam o porządek i dobry nastrój naszych podopiecznych. Psy zawsze mogą liczyć na miły spacer w moim towarzystwie, zaś koty na porcję miziania. Jako właścicielka pięknego owczarka i licznego stadka kotów doskonale wiem, co zrobić, by zwierzęta w Klinice czuły się prawie jak w domu.

Klinika weterynaryjna Redline
ul. Łączności 2G, 05-552 Łazy
CAŁODOBOWA OPIEKA WETERYNARYJNA
REJESTRACJA 22 757 77 74