Nasz zespół

Magdalena Zawilińska-Pankiewicz
właścicielka / internista / chirurg

Zwierzęta od zawsze zajmowały w moim sercu szczególne miejsce. Chcąc opisać moje relacje z nimi można z pewnością powiedzieć, że rozumiemy się bez słów. Zapragnęłam zostać lekarzem weterynarii i przez cały okres studiów starałam się uczyć od najlepszych. Studia na warszawskim Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ukończyłam w 2004 r. Moją pasją stała się chirurgia i stomatologia. Prywatnie realizuję się u boku mojej wspaniałej rodzinki. Razem bardzo często spacerujemy po lesie, pielęgnujemy nasz ogród i podróżujemy w poszukiwaniu niezapomnianych chwil i miejsc. Uwielbiamy zwierzęta, zwłaszcza psy, koty i konie, więc spędzamy z nimi bardzo dużo czasu. Mój ukochany mąż – Irek i córeczki – Alinka i Julcia dzielnie wspierają mnie w moim życiu zawodowym…

Anna Szarzyńska – Butkiewicz
internista

Leczenie małych zwierząt to moja życiowa pasja, której poświęcam większość mojego czasu. Poza medycyną interesuje mnie wspinaczka skałkowa oraz orientalne podróże na wschód, dotychczas odwiedziłam m.in. Ukrainę, Gruzję, Turcję, Armenię, Rumunię oraz Bułgarię. Wieczory najczęściej spędzam z książką w ręku, przy kieliszku dobrego, czerwonego wina i dźwiękach muzyki jazzowej.

Joanna Bonecka
dyplomowana radiolog RTG / USG

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od początku pracy klinicznej zajmowałam się głównie diagnostyką obrazową (RTG / USG). Cenię ciągły rozwój zawodowy i pogłębianie zdobywanej wiedzy. Prywatnie z dużym optymizmem patrzę na życie. Ze spokojem pokonuję codzienne trudności, a praca każdego dnia daje mi dużo satysfakcji. Zwierzęta od zawsze były obecne w moim życiu i nadal zajmują w nim bardzo ważne miejsce.

Anna Fałek-Rutkowska
internista

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Już w wieku 6 lat wiedziałam, że chcę leczyć małe zwierzęta. W weterynarii najbardziej interesują mnie choroby wewnętrzne psów i kotów, a zwłaszcza endokrynologia. Po pracy aktywnie wypoczywam grając w koszykówkę, piłkę ręczną i pływając na basenie. W wolne wieczory gram na pianinie i czytam książki. Wakacje najchętniej spędzam z mężem i synem nad morzem lub łowiąc ryby w mazurskich jeziorach.

Marcin Krajewski
specjalista chirurg / ortopeda

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej ukończyłem w 2001 r., zaś Podyplomowe Studia Specjalizacyjne z Chirurgii i Ortopedii – na Uniwersytecie Warmińsko -Mazurskim w Olsztynie w roku 2010. W roku 2015 ukończyłem szkolenie z technik operacyjnych TTA i TPLO prowadzone przez prof. Filippo Maria Martiniego z University of Parma. Chirurgia miękka, ortopedia i traumatologia ogromnie mnie pochłaniają. To dziedzina medycyny weterynaryjnej, która wymaga cierpliwości, koncentracji i precyzji i w tym odnajduję się najlepiej. Jestem pasjonatą łowiectwa i wędkarstwa oraz hodowcą wyżłów niemieckich szorstkowłosych. W rozwijaniu moich pasji, zwłaszcza tych zawodowych, wspiera mnie moja ukochana żona Joanna – również lekarz weterynarii. Ponadto jestem dumnym ojcem dwóch wspaniałych synów – Ryszarda i Ignacego.

Paweł Grudziński
kardiolog

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W trakcie studiów czas wolny dzieliłem między liczne zainteresowania, a pogłębianie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu medycyny weterynaryjnej. Chęć poznania przyczyn, patomechanizmów stanów chorobowych oraz możliwości ich naprawy warunkowały moje medyczne zainteresowanie chorobami wewnętrznymi, czyli tzw. interną. Dopiero jednak praktyka w jednej z największych Klinik Weterynaryjnych w Warszawie oraz ,,zarażenie’’ się w niej Kardiologią Zwierząt ukierunkowała moje zainteresowania zawodowe. Dzięki temu kardiologia, a także powiązane z nią choroby obejmujące klatkę piersiową stały się głównym elementem moich dociekań w zakresie pracy lekarza weterynarii.

Kamil Kacprzak
konsultant z zakresu rozrodu i położnictwa

Jestem absolwentem SGGW w Warszawie z 2013 roku. Obecnie studentem studiów doktoranckich w Pracowni Rozrodu Małych Zwierząt, nauczycielem akademickim oraz autorem publikacji w dziedzinie położnictwa i rozrodu psów i kotów w czasopismach polskich i zagranicznych. Wykładam na kongresach polskich oraz międzynarodowych. W Klinice prowadzę konsultacje z zakresu rozrodu (m.in. diagnostyka i leczenie zaburzeń płodności, wyznaczanie terminu krycia, sztuczna inseminacja, prowadzenie ciąży, waginoskopia). Prywatnie jestem aktorem warszawskiego Teatru HaliBut oraz właścicielem kotek Gałki i Ali.

Sebastian Borowik
hematolog / onkolog

Studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW ukończyłem w 2005 r. W obszarze zainteresowań i mojej codziennej praktyki lekarskiej znajduje się tematyka hematologiczna i onkologiczna, w tym: diagnostyka cytologiczna i biopsyjna ocena rozmazu krwi, a także zaawansowane terapie pacjentów onkologicznych (chemioterapia). Bazując na doświadczeniach weterynarii w krajach zachodnich i medycyny ludzkiej, jako jeden z prekursorów wdrażam w Polsce metodę elektrochemioterapii – alternatywne postępowanie w niektórych chorobach nowotworowych. Dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia się w tych dziedzinach na podyplomowych kursach i sympozjach (m.in. ESVONC-Europejskie Stowarzyszenie Onkologii Weterynaryjnej, sympozja i warsztaty onkologiczne organizowane przez Sekcję Onkologii PSLWMZ). Jestem autorem i współautorem kilku publikacji o tematyce klinicznej i onkologicznej. Mimo swojej ulubionej dziedziny jestem gorącym zwolennikiem „holistycznego” podejścia w terapii, ponieważ bez względu na specjalizację leczymy pacjenta, a nie „narząd”.

Marta Warzecha
okulista

Jestem absolwentką warszawskiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW z 2003r. Od 2009r. jestem członkiem zarządu European Society of Veterinary Ophthalmology (ESVO) – Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych. Specjalizuję się w okulistyce zarówno małych zwierząt, jak i koni. Wykonuję pełną diagnostykę chorób oczu i narządów dodatkowych oka, jak również chirurgiczne zabiegi okulistyczne.

Wojciech Kowalczyk
internista, specjalista chirurg

Wydział Medycyny Weterynaryjnej ukończyłem w roku 2004. Zawodowo realizuję się jako chirurg, a ponadto specjalizuję się w endoskopii weterynaryjnej. Mam doświadczenie poparte kilkuset wykonanymi zabiegami, jestem autorem artykułów naukowych z tego zakresu oraz autorem i organizatorem szkoleń dotyczących gastroskopii i rynoskopii weterynaryjnej małych zwierząt. Prywatnie fascynują mnie sport, podróże i fotografia. Natomiast najbardziej na świecie uwielbiam chwile spędzone z moją Rodziną, która daje mi energię i motywację do wszystkiego co robię.

Barbara Madalińska-Piętka
internistka

Ukończyłam studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Mój dom zawsze był pełen zwierząt, stąd chęć pomagania im dosyć wcześnie ukierunkowała moje zainteresowania. Dziedziny weterynarii, które interesują mnie najbardziej to chirurgia, dermatologia oraz diagnostyka laboratoryjna. Kiedy nie zgłębiam wiedzy na tym polu lubię wypoczywać na łonie natury, jeździć na rowerze czy pływać. Obecnie jestem właścicielką czarnej kotki Dusi, kaukaza Maszy oraz kundelka Tofika.

Jacek Filipczak
technik weterynarii

Od dziecka w moim domu obecne były zwierzęta i choć dopiero od kilku lat jestem dyplomowanym technikiem weterynarii, to wiem, że wybór tego zawodu był świetną decyzją. Szczęśliwy jestem widząc zadowolonych właścicieli, a przede wszystkim zdrowych pacjentów, dlatego stale podnoszę swoje kwalifikacje. Obecnie jestem w trakcie kształcenia się w kierunku fizjoterapii psów i kotów. Prywatnie jestem posiadaczem owczarka niemieckiego i czterech kotów.

Joanna Białogłowicz
technik weterynarii

Jestem dypolomowanym technikiem weterynarii. Zwierzęta od zawsze stanowiły nieodłączną część mojego życia, stąd decyzja o podjęciu pracy w tym zawodzie wydała mi się oczywista. Stanowi ona dla mnie źródło satysfakcji oraz motywacji do stałego podnoszenia kwalifikacji. Brałam udział w szkoleniach behawiorystycznych, co ułatwia mi codzienny kontakt z moimi podopiecznymi. Wychowałam wiele osieroconych kociąt i szczeniąt. Ponadto ogromnie pasjonuje mnie pielęgnacja zwierząt, więc po wielu profesjonalnych szkoleniach spełniłam swoje marzenie i stałam się wykwalifikowanym groomerem. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką, matką oraz posiadaczką dwóch kotów i dwóch psów.

Krystyna Skoniecka
studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

Lekarzem weterynarii chciałam zostać odkąd pamiętam - od dziecka uwielbiałam spędzać czas wśród zwierząt, a książki na ich temat pochłaniały mnie na długie godziny. Aktualnie poszukuję dziedziny weterynarii, w kierunku której chciałabym się rozwijać. W pracy ze zwierzętami podoba mi się, że każdy dzień przynosi nowe wyzwania, a czworonogi to wyjątkowo wdzięczni pacjenci - zajmowanie się nimi sprawia mi dużą przyjemność. W wolnym czasie jeżdżę konno, gotuję i dużo czytam.

Ewa Zawilińska
pielęgniarka / specjalistka do spraw adopcji zwierząt bezdomnych

Jestem z zawodu pielęgniarką. Tajemnice medycyny zawsze mnie interesowały. Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe są bardzo pomocne przy opiece nad zwierzętami, które kocham bez reszty. Podziwiam ich wrażliwość i bezwarunkową miłość. Bardzo lubię podróżować, ale ostatnio z braku czasu ograniczam się do podróży kulinarnych, którymi uszczęśliwiam moją kochaną rodzinę.

Larysa Solilyak

Uwielbiam przyrodę, jej niewinność i prawdziwość. Wspaniale relaksuję się pracując w moim ogrodzie.W Klinice dbam o porządek i opiekuję się zwierzakami przebywającymi w szpitalu. Czuję się szczęśliwa u boku psiaków i kociaków. One zawsze okazują swoją wdzięczność.

Agata Milczarek

W Klinice dbam o porządek i dobry nastrój naszych podopiecznych. Psy zawsze mogą liczyć na miły spacer w moim towarzystwie, zaś koty na porcję miziania. Jako właścicielka pięknego owczarka i licznego stadka kotów doskonale wiem, co zrobić, by zwierzęta w Klinice czuły się prawie jak w domu.

Klinika weterynaryjna Redline
ul. Łączności 2G, 05-552 Łazy
GODZINY OTWARCIA: pon-nd 8:00-22:00
W nagłych przypadkach możliwość opieki całodobowej
REJESTRACJA 22 757 77 74
DYŻUR TELEFONICZNY 24H 607 279 969