Porady

Babeszjoza

Co to jest babeszjoza? Jakie są jej objawy? Czy jest uleczalna?

Odpowiedzi na te, oraz na inne pytania dotyczące tej choroby znajdziesz w niniejszym artykule, warto wiedzieć !

Czytaj dalej...Prawidłowe usuwanie kleszcza

Gdy pies ma kleszcza, należy jak najszybciej usunąć pasożyta !!!

Zobacz, jak zrobić to właściwie.

Czytaj dalej...Uwaga! Kleszcze!

Kleszcze stanowią coraz większe zagrożenie – każdego roku jest ich więcej. Wydłuża się sezon kleszczowy – zwiększa się ilość miesięcy w roku, kiedy jesteśmy narażeni na inwazję kleszczy. Poszerzają się obszary ich występowania, zwiększa się również ilość kleszczy zarażonych – przenoszących groźne choroby, w związku z czym wzrasta również częstotliwość zachorowań na choroby przenoszone przez kleszcze zarówno wśród ludzi jak i zwierząt.

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczania psa przed inwazją kleszczy jest REGULARNE stosowanie preparatów przeciwkleszczowych PRZEZ CAŁY ROK !

W naszej klinice dostępne są wszystkie profesjonalne preparaty przeciwkleszczowe. Lekarze pomogą Państwu dobrać preparat najbardziej adekwatny do potrzeb zwierzaka.

lek.wet. Magdalena Zawilińska-PankiewiczUwaga! Dirofilaria repens!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tak dobrze znana opiekunom psów w Polsce babeszjoza to choroba, która jeszcze nie dawno uważana była w naszym rejonie za egzotyczną. Dziś o tej chorobie, możliwych komplikacjach i przebiegu wiemy niemal wszystko, ale pierwsze a w krótkim czasie bardzo liczne przypadki babeszjozy były trudnym wyzwaniem dla ówczesnych internistów. O tym, że inny "egzotyczny" patogen przekroczył granice stref klimatycznych przekonaliśmy się w naszej Klinice w zeszłym roku.
Czytaj dalej...Bezpłatne czipowanie psów i kotów z terenu Gminy Lesznowola

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej akcji czipowania psów i kotów zamieszkałych teren Gminy Lesznowola. W klinice zwierzę zostanie zaczipowane (zastrzyk grubszą igłą), właściciel podpisze dokument czipowania, a resztą formalności zajmie się pracownik kliniki. Tego samego dnia dane zwierzęcia i właściciela znajdą się w międzynarodowej bazie danych www.safe-animal.eu. Czipowanie zwierząt nie jest w żaden sposób szkodliwe dla ich organizmów, a za to bardzo ułatwia procedurę odnalezienia właściciela w chwili, gdy ktoś znajdzie bezpańsko biegającego psa lub kota.Jak bezpiecznie ograniczyć płodność naszych podopiecznych?

Ograniczenie płodności chroni przed niepożądaną ciążą, co w konsekwencji powoduje zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt, ale również wpływa korzystnie na zdrowie, wydłużając życie naszych podopiecznych.
Czytaj dalej...Opieka przed i pooperacyjna nad psem i kotem

Okres okołooperacyjny jest trudnym czasem zarówno dla właściciela zwierzęcia, jak i dla samego zwierzaka, któremu zazwyczaj udziela się niepokój i stres właściciela. Aby pomóc Państwu w tych niecodziennych chwilach chcemy podpowiedzieć, jak w prosty sposób przygotować zwierzę do zabiegu i jak opiekować się nim po operacji.
Czytaj dalej...Jak należy pielęgnować uszy psa i kota?

Zdrowe uszy, są czyste, nie mają zapachu, skóra wewnątrz uszu jest jasnoróżowa, a gromadzenie się woskowiny jest minimalne.
Czytaj dalej...Uwaga! Erlichioza!

Erlichioza to choroba psów wywoływana przez riketsje z rodzaju Ehrlichia (są to bakterie). Najczęściej rozpoznawanymi gatunkami Ehrlichia u psów są E. canis, czynnik etiologiczny erlichiozy monocytarnej oraz A. phagocytophilum i E. ewingii, wywołujące erlichiozę granulocytarną . Istnieje niewiele doniesień na temat erlichiozy trombocytarnej u tego gatunku zwierząt, wywoływanej przez E. platys.
Czytaj dalej...Uwaga! Kaszel kenelowy atakuje psy!

Zakaźne zapalenie tchawicy i oskrzeli popularnie nazywane „kaszlem kenelowym” to zakaźna i zaraźliwa choroba atakująca psy w każdym wieku.
Czytaj dalej...

art kaszel


Dlaczego i jak warto odrobaczać nasze zwierzaki?

Wielu właścicieli nie docenia, mimo wysokiej częstotliwości występowania, zagrożenia jakie dla zwierząt i ludzi stanowią inwazje pasożytnicze. Przywykliśmy myśleć o okresowym czy "profilaktycznym" odrobaczaniu psów i kotów.
Czytaj dalej...Klinika weterynaryjna Redline
ul. Łączności 2G, 05-552 Łazy

Dane do przelewu:

ODBIORCA:
Redline s.c.

NR. KONTA:
69 1050 1924 1000 0092 2305 4637

CAŁODOBOWA OPIEKA WETERYNARYJNA
REJESTRACJA 22 757 77 74